Volg Hart van Nederland

ANWB: zeer zware avondspits verwacht door storm Conall

Verkeer

27 nov 2024, 11:17

Link gekopieerd

De ANWB voorspelt een zeer zware avondspits woensdag door storm Conall. Normaal staat er op een woensdag in de avondspits op het hoogtepunt 650 kilometer file. Volgens een woordvoerder zal daar nu naar verwachting nog eens enkele honderden kilometers bij komen. Het KNMI heeft voor het noorden van het land code oranje afgegeven om de storm.

Vanaf 16.00 uur gaat het al harder waaien. Dat betekent slecht weer tijdens de spits. Vooral in Noord-Holland worden zware windstoten verwacht. De ANWB denkt dat het daar heel druk zal worden op de weg. Maar ook op wegen in Zuid-Holland wordt het naar verwachting druk.

Ook op dijken en bruggen zal verkeer veel last hebben van de wind, zoals op de Afsluitdijk en de dijk tussen Enkhuizen en Lelystad. "Stel dat een vrachtwagen omwaait, dan heb je gelijk hele lange files", aldus de woordvoerder.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.