Volg Hart van Nederland

Israëlische zangeres hard uitgefloten tijdens laatste repetitie voor Songfestival

Songfestival

15 mei 2025, 16:45 - Update: 15 mei 2025, 19:05

Link gekopieerd

Tijdens de generale repetitie voor de tweede halve finale van het Eurovisie Songfestival in Bazel is de Israëlische zangeres Yuval Raphael donderdagmiddag flink uitgejouwd. Het publiek liet duidelijk van zich horen met luid boegeroep en gefluit gedurende haar hele optreden.

Vorig jaar kreeg ook de Israëlische deelnemer Eden Golan al te maken met soortgelijke protesten. In Malmö werd zij toen eveneens luid uitgefloten tijdens haar optredens, dat is ook te zien in de bovenstaande video.

Zes mensen, onder wie een gezin, zijn uit de zaal gezet voor het verstoren van het optreden. Ze hadden te grote vlaggen en fluitjes bij zich, laat de European Broadcasting Union (EBU) weten. Volgens de EBU werden de boosdoeners snel geïdentificeerd door beveiligers en vervolgens uit de zaal verwijderd.

"We willen alle artiesten, delegaties, medewerkers, fans en gasten, waaronder veel kinderen, bedanken die van het Eurovisie Songfestival 2025 een unieke ervaring maken", staat in een statement aan het ANP. "Tegelijkertijd willen we benadrukken dat de organisatoren zich inzetten voor een neutrale, veilige, inclusieve en respectvolle omgeving tijdens het Eurovisie Songfestival."

Geoefend op protesten

Met name bij Raphaels opkomst en aan het einde van haar optreden werd heftig op haar aanwezigheid gereageerd. De zangeres leek zich er niets van aan te trekken en kon haar lied zonder problemen afmaken. Ze vertelde eerder deze week al dat ze rekening houdt met protesten en dat ze daarop heeft geoefend.

EBU: evenement is apolitiek

De deelname van Israël aan het liedjesfestijn zorgt opnieuw voor flinke ophef, mede door het voortdurende geweld in Gaza. Veel fans vinden dat Israël daarom niet welkom zou moeten zijn op het Eurovisiepodium. Afgelopen week werd er in het Zwitserse Bazel ook al fel gedemonstreerd tegen de Israëlische deelname.

De European Broadcasting Union (EBU), die het songfestival organiseert, blijft erbij dat het evenement apolitiek is. Israël wordt daarom niet uitgesloten, stelt de organisatie.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.