Volg Hart van Nederland
Nieuwe verdachten aangehouden in conflict jeugdgroepen Noord-Holland

Nieuwe verdachten aangehouden in conflict jeugdgroepen Noord-Holland

Crime

15 sep 2025, 16:49 - Update: 15 sep 2025, 21:18

Link gekopieerd

De politie heeft maandagmiddag nieuwe verdachten gearresteerd in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen in Beverwijk, Haarlem en Heemskerk. Het gaat om iemand die verdacht wordt van betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en iemand die verdacht wordt van opruiing via sociale media.

Vorige week ontstond onrust nadat er gewelddadige video's rondgingen op sociale media met beelden van een mishandeling, met AI gemaakte beelden van een ontploffing van een school en dreigingen van een schietpartij. Enkele scholen sloten daarop vrijdag uit voorzorg de deuren en er kwam een noodbevel.

De schrik zat er vorige week goed in bij voetbalvereniging R.K.K.V. DEM uit Beverwijk nadat heftige beelden rondgingen van de onrust:

Dreiging met vuurwapens bij jeugdvoetbal: club zet beveiliging in
1:41

Dreiging met vuurwapens bij jeugdvoetbal: club zet beveiliging in

De politie maakte maandagmiddag bekend dat een persoon, van wie de identiteit niet is bekendgemaakt wordt, is opgepakt en verdacht wordt van "betrokkenheid bij de ernstige mishandeling in het conflict tussen jeugdgroepen". Zondag werd ook een verdachte opgepakt die mogelijk een rol heeft gespeeld bij een mishandeling en beroving.

Sociale media

Maandagavond maakte de politie vervolgens bekend dat ook iemand is aangehouden voor opruiing op sociale media. De verdachte zou via sociale media hebben aangezet tot geweld.

Vrijdagavond werd ook al een 20-jarige man uit Heemskerk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem onder meer van bedreiging naar aanleiding van een bericht op sociale media. De rechter-commissaris heeft maandag besloten dat de man twee weken langer vast blijft zitten.

Meer aanhoudingen

Drie anderen, die werden aangehouden voor overtreding van de Wet wapens en munitie, zijn heengezonden.

Het onderzoek naar de incidenten is nog niet afgelopen. Nieuwe aanhoudingen worden niet uitgesloten. Heb jij iets gezien of gehoord? Bel dan met de politie via 0900-8844 of meld anoniem via 0800-7000.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.