Volg Hart van Nederland

Vijf arrestanten rond Rode Lijn-actie weer vrij

Demonstratie

6 okt 2025, 12:22

Link gekopieerd

De vijf personen die zondag werden aangehouden rond het Rode Lijn-protest in Amsterdam, zijn dezelfde avond weer vrijgelaten. Dat meldt een politiewoordvoerder.

Twee activisten van Extinction Rebellion werden opgepakt voor bekladding van fastfoodketens in de Leidsestraat en op het Centraal Station. De derde arrestatie voor bekladding was op de Overtoom, een politiewoordvoerder weet niet wat daar precies is beklad. Op diezelfde straat werd de persoon aangehouden die de politie had beledigd. De Israëlische vlag werd gestolen op de Dam.

Volgens de organisatie deden 250.000 mensen mee aan het derde Rode Lijn-protest tegen het Israëlbeleid van de regering.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.