OverzichtTip de redactie
Volg Hart van Nederland
Tweede Kamer beklad met 'boycot Israel', twee arrestaties

Tweede Kamer beklad met 'boycot Israel', twee arrestaties

Demonstratie

Vandaag, 16:41

Demonstranten hebben dinsdagmiddag het gebouw van de Tweede Kamer beklad. Daarvoor zijn twee personen aangehouden, meldt de politie. XR Justice Now! meldt op Instagram dat zij achter de actie zitten.

Op Instagram is te zien dat op het glas en de deuren van de ingang van de Tweede Kamer in rode letters 'boycot Israel' is gespoten.

Demonstranten verstoren vergadering

Eerder op de middag werd de publieke tribune van de plenaire zaal ontruimd, omdat pro-Palestijnse demonstranten de vergadering verstoorden.

Maak van Hart van Nederland je Google-favoriet

In april dit jaar is ook een debat in de Tweede Kamer verstoord door pro-Palestina betogers, zoals je in onderstaande video ziet. Kort na de verstoring claimde XR Justice Now! verantwoordelijk te zijn voor de verstoring van het debat.

Kamerdebat 3 keer verstoord door demonstranten

Volgens een ANP-fotograaf zijn de ingangen van het Tweede Kamergebouw gesloten.

Foto: XR Justice Now!

Door ANP