Panel
15 juni 2025, 08:00
Misschien word je zondag wel wakker met een ontbijtje op bed, want het is weer Vaderdag. 41 procent van de Nederlanders viert deze dag, blijkt uit representatief panelonderzoek van Hart van Nederland onder 3.534 respondenten. Dat zijn er minder dan die Moederdag vieren.
Uit eerder panelonderzoek dat Hart van Nederland uitvoerde onder 2.644 respondenten, bleek dat 55 procent van de Nederlanders in mei Moederdag heeft gevierd.
Het merendeel van de mensen die Vaderdag viert, 69 procent, geeft een cadeau aan de vader, vaderfiguur, grootvader of partner. Het liefst geven we een cadeaubon (16 procent). Daarna zijn parfum en gereedschap de populairste cadeaus (13 procent).
Vaderdag valt jaarlijks op de derde zondag van juni. Zo'n 77.000 mannen zijn vorig jaar voor het eerst vader geworden. De meesten zijn dertigers, bijna twee derde van de mannen die voor het eerst vader werd was tussen de 30 en 40 jaar oud.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.