Volg Hart van Nederland

Gasprijs schiet omhoog na Amerikaanse aanvallen op Iran

Inflatie

23 juni 2025, 10:41

Link gekopieerd

De Europese gasprijs ging maandag verder omhoog, net als de olieprijzen, door de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten van afgelopen weekend. Op de gasmarkt wordt nu vooral gewacht op de Iraanse reactie op die luchtaanvallen.

Op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs steeg de prijs naar 41,60 euro per megawattuur. Eind april kostte gas nog ongeveer 32 euro per megawattuur. Dat was de laagste prijs sinds september vorig jaar.

Gasprijs kan fors verder stijgen

Iran heeft gedreigd de Straat van Hormuz af te sluiten voor de scheepvaart. Via die strategische zeestraat wordt veel vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Golfstaten vervoerd door tankers, onder meer naar Europa. Iran zou die tankers onder vuur kunnen nemen of kunnen tegenhouden.

Volgens zakenbank Goldman Sachs zou in dat geval de gasprijs kunnen stijgen naar meer dan 70 euro. En als die verstoringen veel langer aanhouden zou de prijs zelfs naar 100 euro kunnen gaan, aldus Goldman Sachs.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.