Volg Hart van Nederland

Guur begin van het jaar met zware windstoten en (winterse) buien

Weerbericht

Vandaag, 09:23

Link gekopieerd

Het nieuwe jaar is behoorlijk guur en grijs begonnen. Donderdag is er weinig ruimte voor de zon en kun je de paraplu maar beter uit de kast halen. Er is kans op buien, met daarbij ook winterse neerslag. De temperatuur ligt overdag tussen de 3 en 6 graden.

Donderdag wordt het dus niet zonnig in Nederland. Er trekken talrijke buien over het land, die gepaard kunnen gaan met winterse neerslag. Aan de kust kan het weer onstuimig zijn door de wind. Daar kunnen windstoten voorkomen tot honderd kilometer per uur.

Winterse neerslag

"Vanuit het noorden trekken er gedurende de dag steeds meer buiten over het gehele land. Later op de dag kan er ook wat winterse neerslag tussen zitten. Je kan dan denken aan natte sneeuw of wat korrelhagel. De temperaturen komen uit op zo'n 3 tot 6 graden", vertelt weervrouw Laura Osinga.

De komende dagen gaat de temperatuur verder omlaag en blijft er kans op winterse neerslag. In het weekend zou zich zelfs een sneeuwdek kunnen vormen. De nachten blijven voorlopig koud.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2026 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.