Volg Hart van Nederland
'Koningin Máxima wil reservist worden in Nederlandse leger'

'Koningin Máxima wil reservist worden in Nederlandse leger'

Koninklijk Huis

Gisteren, 18:17

Link gekopieerd

Koningin Máxima wordt mogelijk reservist bij defensie. Dat meldt RTL Nieuws op basis van bronnen. De vorstin zou later deze week beginnen aan haar opleidingstraject. Volgens RTL krijgt Máxima een korte militaire opleiding met zowel theoretische als fysieke onderdelen.

De Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) wil desgevraagd niet inhoudelijk reageren. Woordvoerders ontkennen het nieuws echter ook niet. Het ministerie van Defensie geeft geen commentaar en verwijst door naar de RVD.

Een apetrots koningin Máxima vorige week bij de benoeming van haar dochter en kroonprinses Amalia tot korporaal:

Máxima knuffelt Amalia na afronden Algemene Militaire Opleiding
1:59

Máxima knuffelt Amalia na afronden Algemene Militaire Opleiding

De 54-jarige koningin is al bekend met onderdelen van het Nederlandse leger. Zo deed zij vorig jaar in de buurt van Den Bosch mee aan twee oefeningen van het Regiment Genietroepen, een onderdeel van de Nederlandse krijgsmacht.

Vorige week woonde Máxima nog de afronding bij van de Algemene Militaire Opleiding (AMO) van prinses Amalia. Haar oudste dochter volgt momenteel een militaire opleiding aan het Defensity College.

Door ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2026 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.