Terug

Volg Hart van Nederland

Statiegeld mogelijk omhoog naar 1 euro per fles

Beleid

17 dec 2024, 20:25

Link gekopieerd

Een forse verhoging van het statiegeld op plastic flessen is een stap dichterbij. Dat schrijft Het Financieel Dagblad. Een bedrag van 1 euro voor grote flessen en 0,50 euro voor kleine flessen zorgt voor de grootste bereidheid onder consumenten om de flessen in te leveren, blijkt uit nieuw onderzoek van Stichting Verpact dat in handen is van de krant.

In de zomer van 2023 is het statiegeld op blikjes ingevoerd. Lang niet iedereen levert de blikjes in, zoals te zien is in bovenstaande video.

Het onderzoek is ingediend bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT). De komende maanden beslist de toezichthouder of de verhoging er daadwerkelijk gaat komen. De inspectie is niet de wetgever, maar ze kan Verpact wel dwangsommen opleggen als de stichting er niet alles aan doet om de inzameling van flesjes te verbeteren.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.