Dieren
13 mrt 2025, 13:28
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft het onderzoek naar de Barkoo kauwbotten afgerond, nadat meldingen van hondeneigenaren over afwijkend gedrag en sterfgevallen de aanleiding gaven. In het onderzoek werden diverse producten getest op chemische stoffen, zware metalen en microbiologische besmettingen.
Baasjes van bijna vijftig honden hadden bij NVWA gemeld dat hun dier ziek was geworden na het kauwen op botten van het merk Barkoo. Dertien honden zijn inmiddels overleden.
Toch tonen de resultaten van het onderzoek aan dat er geen stoffen gevonden werden die de neurologische klachten bij honden kunnen verklaren.
Vanwege de grote variatie aan mogelijke stoffen is het niet haalbaar om op alle oorzaken te testen. Desondanks blijft de veiligheidswaarschuwing van kracht. Verkopers hebben de kauwbotten inmiddels uit de verkoop gehaald en consumenten wordt aangeraden deze producten niet te kopen.
De NVWA voert aanvullend onderzoek uit, onder andere door weefsel van een overleden hond te analyseren, om andere mogelijke oorzaken te achterhalen.
Ja, ik wil graag wekelijks de nieuwsbrief van Hart van Nederland ontvangen met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren.
Meld je aan om wekelijks onze nieuwsbrief te ontvangen. Je kan je altijd uitschrijven. Persoonsgegevens worden verwerkt in overeenstemming met de Privacyverklaring van Talpa Network.