Terug

Volg Hart van Nederland

Veertien pinguïns gestorven in Safaripark Beekse Bergen: 'Klap voor verzorgers'

Dieren

5 juni 2025, 18:39

Link gekopieerd

Treurig nieuws vanuit Safaripark Beekse Bergen. Elf Afrikaanse pinguïns, die eerder dit jaar naar het dierenpark verhuisden, zijn tussen februari en april overleden. Het is onduidelijk waaraan ze zijn gestorven. Daarnaast overleden er nog drie andere pinguïns in het park, maar volgens een woordvoerder van het dierenpark hebben die sterfgevallen niets te maken met de andere elf overleden dieren, zo meldt hij aan Hart van Nederland.

Gelukkig komen er soms ook pinguïns bij. Bekijk in de bovenstaande video hoe ooit wel vier kuikens geboren werden in Rotterdam.

Safaripark Beekse Bergen reageert aangeslagen op het verlies. "Het is een klap voor de verzorgers. Ze doen alles voor de dieren en hebben veel passie", zegt de woordvoerder. "Ze hielden de pinguïns na de verhuizing nauwlettend in de gaten. Ze leken gezond, maar later zagen de verzorgers dat ze niet helemaal fit waren en wat sloom oogden. Ze hebben zich hard ingezet om de dieren beter te maken. Het is dus verdrietig dat ze toch zijn overleden."

Mogelijk virus of bacterie

Begin dit jaar verhuisden de elf pinguïns vanuit AquaZoo Leeuwarden naar Beekse Bergen, omdat hun soortgenoten daar eerder waren overleden, mogelijk aan een virus of bacterie. "Daardoor werd de groep veel kleiner. Pinguïns horen in een grote groep te leven. Daarom zijn ze naar onze dierentuin gekomen", aldus de woordvoerder.

De Universiteit Utrecht heeft onderzoek gedaan naar de doodsoorzaak van de elf pinguïns, maar kon niet vaststellen waaraan ze precies zijn overleden. "Waarschijnlijk hadden ze hetzelfde onder de leden als de pinguïns in Leeuwarden", zegt de woordvoerder. "We hebben hierover contact met de dierentuin in Leeuwarden."

Geen zorgen over andere pinguïns

Volgens het dierenpark zijn er geen zorgen over de andere pinguïns in Beekse Bergen. Die verbleven namelijk niet in dezelfde ruimte als de elf overleden dieren. De nieuw aangekomen pinguïns zaten op een aparte plek, zodat ze konden wennen aan hun nieuwe omgeving. "Het overlijden van de elf pinguïns heeft dus geen invloed op de rest. We weten niet precies waaraan ze zijn gestorven, dus voor nu worden er geen maatregelen getroffen."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.