Volg Hart van Nederland
Weer minder treinen tussen Amsterdam en Utrecht door kapotte wissels

Weer minder treinen tussen Amsterdam en Utrecht door kapotte wissels

Reizen

Vandaag, 07:32

Link gekopieerd

Ook maandag rijden er de hele dag minder treinen tussen Amsterdam en Utrecht. ProRail en NS kampen nog steeds met twee kapotte wissels bij Duivendrecht. Het herstellen ervan is "complex", meldt spoorbeheerder ProRail. De treinen kunnen over de wissels rijden, maar dan wel met een lagere snelheid.

Door alle wisselstoringen op het traject geen zin om een kaartje te kopen? Dat kan je duur komen te staan. De boetes voor zwartrijden zijn de laatste jaren flink gestegen:

Boetes voor zwartrijden fors omhoog
0:44

Boetes voor zwartrijden fors omhoog

Reparatie lukte eerder niet

De problemen aan de twee wissels ontstonden donderdag. Een wissel werd afgekeurd, daar konden de treinen niet meer overheen rijden. Een tweede kan nog wel bereden worden, maar met een lagere snelheid. Reparatie lukte toen niet. Vrijdag is de afgekeurde wissel aangepast zodat die weer kan worden gebruikt, maar met een snelheidsbeperking van 40 kilometer per uur.

ProRail gaat met de aannemer opnieuw kijken hoe de problemen zijn te verhelpen.

Door ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2026 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.