Volg Hart van Nederland

LEGO sleept Nederlands betonbedrijf voor rechter om ‘LEGO-betonblokken’

Rechtszaak

28 mrt 2025, 15:18 - Update: 28 mrt 2025, 15:52

Link gekopieerd

LEGO heeft een Noord-Hollandse verkoper van betonmallen aangeklaagd omdat het bedrijf inbreuk zou hebben gemaakt op het merkrecht van de speelgoedfabrikant. Mallen voor betonblokken met noppen aan de bovenkant prijst Betonblock uit Heerhugowaard aan met verwijzingen naar legoblokken. Het Deense concern eist in een kort geding dat het bedrijf er onmiddellijk mee stopt.

Op zijn website adverteerde Betonblock bijvoorbeeld voor mallen met een "noppensysteem vergelijkbaar met legosystemen". Formeel werd het bedrijf ook geregistreerd onder de naam Legobeton, stippen advocaten van LEGO aan in de rechtbank van Den Haag.

Vorig jaar was Hart van Nederland op het evenement BrickFreaksLeerdam. Daar waren maar liefst 2,5 miljoen LEGO-steentjes nodig voor het diorama (zie bovenstaande video).

LEGO-betonblokken

In totaal vond LEGO ruim duizend internetpagina's van Betonblock waarop de naam onterecht zou zijn gebruikt. De kracht van het merk LEGO heeft daaronder te lijden, vindt het speelgoedbedrijf, omdat het grote publiek de naam als algemene term ziet voor stapelbare blokken.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.