
Crime
Vandaag, 14:09
De politie is donderdagavond met meerdere eenheden een woonwagenkamp aan de Broekweg in Waalre binnengevallen. Bij de actie zijn wapens en spullen voor de productie van drugs gevonden. Dat meldt de politie.
De politie ontving donderdag informatie van buitenlandse autoriteiten, wat tot de inval leidde. Diverse loodsen en schuren werden doorzocht. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Wel werden verschillende goederen voor de productie van synthetische drugs aangetroffen. Daarnaast werden diverse vuurwapens en een gestolen auto gevonden en in beslag genomen.
Naast de mobiele eenheid en verschillende arrestatieteams waren ook medewerkers van de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) aanwezig. Die komt in actie als een drugslab moet worden opgeruimd. De politie sluit latere aanhoudingen niet uit.
Het zou niet de eerste keer zijn dat er grondstoffen voor de productie van drugs zijn gevonden op het kamp. In 2021 sloot de burgemeester van Waalre een woonwagen en schuur voor zes maanden. Daar werden eerder onder meer gasmaskers, slangen en het oplosmiddel isopropylalcohol in jerrycans aangetroffen, schrijft het ED.
Het is niet duidelijk of er een verband is tussen die eerdere vondsten en de inval van donderdagavond. Daar doet de politie geen uitspraken over.

