Volg Hart van Nederland

Boze Verstappen uit frustratie op team: 'Kreeg dom commentaar'

Max Verstappen

21 juli 2024, 19:12 - Update: 21 juli 2024, 19:28

Link gekopieerd

Max Verstappen sprak na de Grote Prijs van Hongarije van een "heel slechte wedstrijd". De regerend wereldkampioen eindigde als vijfde na een aanrijding in de slotfase met de Britse Mercedescoureur Lewis Hamilton. Verstappen maakte zich vooral zorgen omdat hij, ondanks updates aan de Red Bull, langzamer was dan de McLarens van Oscar Piastri en Lando Norris, die eerste en tweede werden.

"Alles ging fout", mopperde Verstappen na afloop bij Viaplay. "De strategie was gewoon slecht. We weten hoe moeilijk het is om hier in te halen. Dat heb ik alleen maar moeten doen. Ik heb proberen te vechten, maar daarmee zo veel tijd verloren."

Verstappen verloor bij beide pitstops een positie door een zogenoemde undercut, waarbij concurrenten eerder van banden wisselden en daarna sneller waren. "Dat we een eerste keer een 'undercut' hebben, is niet goed, maar dat kan gebeuren. De tweede keer kwam ik weer vast te zitten en kom je er niet aan voorbij."

Boos op Red Bull

De wereldkampioen zat ook te mopperen op zijn eigen teamleden van Red Bull, die er volgens hem niet goed op reageerden. "En omdat ik ook nog dom commentaar terugkreeg op de radio, in plaats van dat ze zeggen dat het niet ideaal was, wat mij ook rustiger maakt. Dat was voor mij de druppel."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

Verstappen vond dat Hamilton hem bij de inhaalactie aan het einde van de race te weinig ruimte liet. De Mercedes raakte de Red Bull die daardoor met de achterkant werd gelanceerd en vervolgens doorschoot. "Ik remde redelijk laat, maar ook niet bizar laat", gaf Verstappen toe. "Ik zette mijn auto aan de binnenkant ernaast om hem uit te remmen, maar hij bleef naar rechts komen."

De wereldkampioen was vooral gefrustreerd over de prestatie van zijn eigen wagen, ondanks enkele verbeteringen die in Hongarije waren doorgevoerd. "We konden de McLarens totaal niet bijhouden. Dat is niet goed. Het is lastig te voorspellen wat er nog komt, maar momenteel zijn we te langzaam."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.