Volg Hart van Nederland

Burgemeester beëindigt anti-azc-demonstratie in Lisse

Demonstratie

19 nov 2025, 20:42 - Update: 19 nov 2025, 21:09

Link gekopieerd

De anti-azc-demonstratie in Lisse is op last van de burgemeester beëindigd. Dat gebeurde vermoedelijk nadat de groep van zo'n zeventig actievoerders weg wilde gaan bij het gemeentehuis waar de demonstratie in eerste instantie plaatsvond. Daarop gingen agenten te paard achter hen aan.

De actievoerders verspreidden zich vervolgens in verschillende straten in de Zuid-Hollandse plaats. Een ANP-verslaggever zag één persoon aangehouden worden. Ook sloeg de politie met wapenstokken. Sommige actievoerders gooiden met vuurwerk.

De anti-azc-demonstranten riepen leuzen als "Azc, weg ermee" en "Wij zijn Nederland". Ze droegen Nederlandse vlaggen. Ook was er een Prinsenvlag te zien. Die oranje, wit, blauwe vlag werd gebruikt door de NSB. De tegendemonstranten hadden lakens mee met 'Azc Lisse Solidair' en 'Vluchtelingen ook welkom in Lisse' erop. Ook klonk er zeker een knal van vermoedelijk vuurwerk.

Momenteel rijden er nog politiebusjes door Lisse.

Woensdagavond vergadert de gemeenteraad over een kader waaraan potentiële locaties voor een azc moeten voldoen; er wordt dus nog geen definitief besluit genomen.

Door ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.