Beleid
18 okt 2024, 10:33
Vakbonden, werkgevers en het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) hebben na maanden een akkoord bereikt over de vroegpensioenregeling. De partijen hebben dit op vrijdagochtend afgerond, melden het ministerie en vakbond FNV.
Bekijk bovenstaande video over eerdere acties van agenten voor het vroegpensioen.
Deze vroegpensioenregeling zou ervoor moeten zorgen dat mensen met een zwaarder beroep eerder kunnen stoppen met werken. De huidige regeling zou eind 2025 aflopen. Volgens de vakbond is de nieuwe regeling permanent geldig en wordt in cao-onderhandelingen afgesproken welke beroepen er precies onder vallen.
De stakingen van onder meer het openbaar vervoer en de politie bij voetbalwedstrijden hadden allemaal te maken met het wachten op deze nieuwe regeling. De onderhandelingen tussen het kabinet, werkgevers en vakbonden zaten maandenlang muurvast.
Minister Eddy van Hijum van Sociale Zaken zei bij de bekendmaking "dankbaar" te zijn "dat we na een lang proces met onder andere stakingen samen tot een akkoord zijn gekomen waarbij we recht doen aan mensen met een zwaar beroep".
Werkgeversorganisaties en vakbonden leggen het akkoord nu voor aan hun achterban.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
Hart van Nederland/ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.