Volg Hart van Nederland
Kabinet steunt ov-bedrijven met 1,5 miljard euro

Kabinet steunt ov-bedrijven met 1,5 miljard euro

Politiek

5 juni 2020, 19:12

Link gekopieerd

Het kabinet trekt 1,5 miljard euro uit voor openbaarvervoerbedrijven om ze de coronacrisis door te helpen, maakte het ministerie van Infrastructuur bekend. De ov-bedrijven zien hun inkomsten snel kelderen omdat veel minder mensen met de trein, bus, tram of metro reizen wegens de coronacrisis. Tegelijkertijd blijven de kosten doorlopen en blijven de coronamaatregelen zelfs om aanpassingen vragen waar extra kosten mee gepaard gaan.

Volg in ons liveblog het laatste nieuws over het coronavirus

Het kabinet hoopt 93 procent van de kosten van ov-bedrijven te dekken met het bedrag. Voorwaarde is dat bedrijven geen dividend uitkeren en geen bonussen verstrekken aan bestuurders.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.