Dieren
19 apr 2025, 21:24
Bij meerdere dassenburchten is wit poeder gevonden dat giftig is. Boswachter Alwin Brandt bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om burchten in het Maasheggengebied tussen Boxmeer en Vierlingsbeek. Een eerste test wijst volgens Brandt op gif, maar de stof wordt nog onderzocht in een laboratorium.
Vrijdag werd het eerste gif gevonden bij bijna alle ingangen van een grote burcht, zaterdag kwamen daar nog nieuwe vondsten bij. Brandt vindt weleens kleine hoeveelheden gif, maar in deze omvang heeft hij het niet eerder gezien. Het lijkt om "onverminderde dassenhaat" te gaan, aldus de boswachter.
Bij de burchten waar het gif is verspreid, zijn geen dode dassen aangetroffen, maar Brandt benadrukt dat hij en zijn collega's niet in de burcht kunnen kijken.
Veel gif is opgeruimd en op een paar plekken zijn collega's van Brandt nog bezig. Ook kijken ze of het gif op nog meer plekken ligt. De boswachter verwacht dat ze daar zondag mee verdergaan.
ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.