
Dieren
18 juli 2023, 11:34
De laatste maanden hebben veehouders in de provincie Drenthe vaker te maken met wolvenaanvallen dan schapen- en geitenboeren op andere plekken in het land. Zo doodden wolven schapen en een paard in Wapserveen, dicht bij de plek waar vorige week een wolf werd doodgeschoten. Er raakten ook dieren gewond, waarvan er één afgemaakt moest worden.
Dat blijkt uit de nieuwe wolvencijfers over mei en juni, die BIJ12 dinsdag publiceert.
In het Drents-Friese Wold zit een wolvenroedel en er loopt een wolvenpaar rond in de buurt van Assen. Op de Veluwe zitten minstens vier wolvenroedels, maar daar worden veel minder schapen en geiten aangevallen omdat de wolven veel wild hebben om op te jagen.
Sinds vorige week in Wapse een wolf werd doodgeschoten, nadat hij een veehouder had gebeten, gaan er stemmen op om in Drenthe ook meer wild los te laten lopen. Doodschieten, verjagen of verstoren van een wolf is streng verboden, aangezien het dier op Europees niveau beschermd is. Er loopt een onderzoek naar de omstandigheden waaronder de wolf in Wapse werd gedood.
Na elke vermoedelijke wolvenaanval wordt door een deskundige of een dierenarts DNA verzameld bij de aangevallen dieren. Een onderzoeksinstituut van de Wageningen Universiteit onderzoekt dat DNA. Elke twee tot drie maanden wordt bekendgemaakt wat het onderzoek heeft opgeleverd.
Als het inderdaad om een wolf ging, kan ook bepaald worden waar die wolf vandaan kwam en uit welke familie het dier stamt. De provincies vergoeden vastgestelde wolvenschade.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.