
TV-programma's
22 apr 2025, 08:36
Het was nog even gissen, maar sinds dinsdag is duidelijk wie Maarten van Rossem vanaf komend seizoen opvolgt als jurylid in het programma De Slimste Mens.
En dat wordt schrijfster Paulien Cornelisse. Dat heeft omroep KRO-NCRV dinsdag bekendgemaakt.
De 81-jarige Van Rossem en presentator Philip Freriks (80) namen in januari afscheid van het programma, na 25 seizoenen. Eerder werd al bekendgemaakt dat Herman van der Zandt de nieuwe presentator van de quiz wordt. De opnames van de nieuwe reeks beginnen over anderhalve maand.
In Vandaag Inside werd maandag nog gesproken over wie de opvolger zou zijn, zoals je in bovenstaande video ziet.
De 49-jarige Cornelisse is vooral bekend als schrijver en theatermaker. Haar grootste succes was het boek Taal is zeg maar echt mijn ding uit 2009.
In augustus maakte Cornelisse bekend de tournee van haar nieuwe theatervoorstelling uit te stellen, omdat er bij haar kanker was vastgesteld. Hiervoor wordt zij nog steeds behandeld. Zij schreef eerder dit jaar ook het boekenweekessay, Hèhè.
Cornelisse deed zelf nooit mee aan De Slimste Mens in Nederland, maar wel aan de Vlaamse versie, De Slimste Mens ter Wereld. In deze quiz haalde zij in 2012 de finale.
ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.