Volg Hart van Nederland
Troonrede voorgelezen door koning mét baard

Troonrede voorgelezen door koning mét baard

nieuws

17 sep 2019, 13:03

Link gekopieerd

Voor het eerst in meer dan honderd jaar is de Troonrede voorgelezen door een koning met baard. Willem-Alexander verscheen in augustus met een rossig baardje. Sindsdien heeft de Majesteit de, inmiddels royale, baard nog niet afgeschoren. Ook niet voor Prinsjesdag dus. Koning Willem-Alexander scheert zich in de zomer wel vaker een tijdje niet. Maar in eerdere jaren ging de koninklijke baard er tegen het einde van de vakantie steevast af. Nu lijkt de vorst zijn nieuwe look definitief te omarmen. Het is de zevende keer dat koning Willem-Alexander de Troonrede voorlas. Prins Constantijn, de broer van de koning, werd eerder op de dag ook gespot met gezichtsbeharing. Lees ook: Wordt dit de eerste Prinsjesdag voor de koninklijke baard?

Baard op Prinsjesdag

Na ruim een eeuw keerde de koninklijke baard terug in de Ridderzaal. De laatste keer dat er een koning met baard over het land regeerde, was tijdens de ambtsperiode van Koning Willem III. Hij was staatshoofd van 1849 tot en met 1890 en werd opgevolgd door zijn dochter, koningin Wilhelmina.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.