Volg Hart van Nederland

Oude brandweerkazerne brandt uit op Urk

Brand

29 mrt 2025, 08:10 - Update: 29 mrt 2025, 11:12

Link gekopieerd

De brandweer op Urk moest in de nacht van vrijdag op zaterdag uitrukken naar bekend terrein. De voormalige brandweerkazerne aan de Noord stond in vuur en vlam.

De brand brak rond 01.00 uur uit in het oude gebouw, waar volgens lokale persfotografen eerder vrijdag was begonnen met de sloopwerkzaamheden. Rond 03.00 uur was het vuur geblust, meldde de brandweer Flevoland op X. Bij de brand kwam veel rook vrij. Er zijn voor zover bekend geen slachtoffers.

De lokale krant Het Urkerland meldde eind vorig jaar dat de gemeente snel wilde beginnen met de sloop van de oude kazerne vanwege brandgevaar. Op de plek van de oude kazerne moet een wooncomplex verschijnen, aldus de krant.

Hart van Nederland/ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.