Volg Hart van Nederland

Marco Kroon in het nauw door 'mogelijk drugsgebruik' bij kopstoot-incident

112

5 mrt 2019, 08:30

Link gekopieerd

Topmilitair Marco Kroon wordt verdacht van 'mogelijk drugsgebruik tijdens carnaval'. Hij werd tijdens carnaval aangehouden nadat hij een politieman een kopstoot zou hebben gegeven. Als deze feiten worden bewezen is het over en uit voor Kroon bij Defensie, schrijft De Telegraaf. Lees ook: Kroon reageert op kopstoot-incident: “Het is anders dan hoe het wordt weggezet” Kroon zou na zijn aanhouding voor de kopstoot door de politie zijn onderworpen aan een drugstest en zou volgens meerdere bronnen van de krant positief hebben getest op softdrugs met een indicatie voor harddrugs.

Op eigen gezag

De militair die in 2009 de hoogste onderscheiding van ons land kreeg, de Militaire Willems-Orde, kwam afgelopen jaar in opspraak nadat hij naar buiten was gekomen met een tien jaar verzwegen zaak uit Afghanistan. Kroon zou daar een tegenstander op eigen gezag hebben gedood. Lees ook: Marco Kroon aangehouden na mogelijke kopstoot aan agent De zaak volgde op een strafzaak uit 2011 die het beeld van Kroon al geen goed had gedaan. Hij werd vervolgd voor verboden wapen- en harddrugsbezit. Daarvan bleef bij de rechter alleen het wapendeel overeind. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.