OverzichtTip de redactie
Volg Hart van Nederland

Zomerse temperaturen in aantocht, maar ook kans op stevige onweersbuien

Weerbericht

Vandaag, 07:31

Na een wisselvallige en frisse zomerweek gaat de temperatuur deze week iedere dag weer een graadje omhoog, meldt meteoroloog Dennis Wilt. Later in de week neemt wel de kans op stevige regen- en onweersbuien toe.

Maandagochtend is het op de meeste plaatsen droog en kan plaatselijk een mistbank voorkomen. Geleidelijk steekt een veelal matige oostenwind op. Er zijn wolkenvelden, maar ook flinke zonnige perioden. Maandagmiddag wordt het zo'n 20 graden op de Wadden tot maximaal 24 graden in het zuiden van het land.

Maandagavond en in de nacht naar dinsdag zijn er brede opklaringen. Aan zee kan de noordoostenwind soms vrij krachtig zijn. Landinwaarts koelt het af tot ongeveer 10 graden.

Dinsdag op veel plaatsen 25 graden

Dinsdag is er veel zon, maar staat ook een stevige oostenwind. Op de Wadden kan die zelfs vrij krachtig zijn. In de loop van de dag neemt de bewolking in het zuiden toe en is er in Limburg kans op een bui. Op veel plaatsen loopt de temperatuur op tot een zomerse 25 graden.

Later in de week meer kans op onweer

Vanaf de tweede helft van de week neemt in het hele land de kans op regen- en onweersbuien toe. Eerst loopt de temperatuur nog een paar graden verder op. Vanaf vrijdag draait de wind naar het zuidwesten en trekt deze aan. De temperatuur komt dan weer rond 21 graden uit.