Volg Hart van Nederland
'Niveau kandidaten rijexamens lachwekkend slecht'

'Niveau kandidaten rijexamens lachwekkend slecht'

Weerbericht

22 sep 2017, 07:49

Link gekopieerd

Het niveau van rijexamenkandidaten is abominabel. Volgens de laatste CBR-cijfers zakt op dit moment meer dan 50 procent van de examenkandidaten bij hun eerste poging, schrijft De Telegraaf. De examinatoren van het CBR slaan alarm en vinden daarbij steun bij de Vereniging Rijschool Belang, de Federatie Autorijschool Management en de Bovag. De organisaties een noodkreet gestuurd naar het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Daarin wordt onder andere gepleit voor betere kwaliteitscontrole van rijscholen en instructeurs. In de toekomst zouden alleen maar kandidaten op het examen moeten worden toegelaten die ook echt kans maken te slagen. Het CBR zegt dat examinatoren soms zelfs 'gevarengeld' willen hebben om bij kandidaten in de auto te stappen. "Het is bijna lachwekkend dat ze door hun rijschool zijn aangemeld om af te rijden."

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.