Volg Hart van Nederland
DigiD beperkt bereikbaar door DDoS-aanval

DigiD beperkt bereikbaar door DDoS-aanval

Storing

19 nov 2025, 11:04 - Update: 19 nov 2025, 12:27

Link gekopieerd

DigiD kampte woensdagochtend met een storing. Daardoor konden veel mensen niet inloggen bij verschillende overheidsdiensten. Rond 11.00 uur hadden zo'n 3000 mensen via Allestoringen.nl aangegeven problemen te ervaren. De storing is inmiddels verholpen.

De storing heeft geduurd van 10.45 uur tot 11.30 uur. Door de storing hadden burgers en bedrijven tijdelijk geen of beperkt toegang tot onder meer de Belastingdienst, de Sociale Verzekeringsbank (SVB), het UWV en DUO.

DDoS-aanval

De oorzaak van de storing was een DDoS-aanval, liet een woordvoerder van Logius, de beheerder van DigiD, weten aan Hart van Nederland. "Dat gebeurt wel vaker, maar het vervelende is dat sommige mensen niet gebruik kunnen maken van de diensten."

DigiD is het systeem waarmee Nederlanders zich digitaal kunnen identificeren bij de overheid. Met die 'digitale handtekening' wordt onder meer belastingaangifte ondertekend of studiefinanciering aangevraagd.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.