De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) rekent taxibedrijf Uber het aan dat zij accounts van chauffeurs geautomatiseerd hebben stop gezet zonder dit te communiceren. Daarom moet het bedrijf een boete van 825 miljoen euro gaan betalen. Een woordvoerder vindt het bedrag buitenproportioneel.
Het Amerikaanse bedrijf gaat in beroep, zoals vaker gebeurt bij dit soort hoge boetes. Uber kreeg twee jaar geleden al een boete van 290 miljoen euro van de AP voor het doorgeven van persoonsgegevens van Europese taxichauffeurs naar de Verenigde Staten.
Zulke ingrijpende beslissingen mogen volgens de Europese privacywet AVG niet volledig geautomatiseerd plaatsvinden. Het taxibedrijf zou volgens de AP het informatierecht hebben geschonden en noemt dit alles een ernstige zaak. De accounts zouden zijn stopgezet tussen 2020 en 2022.