Volg Hart van Nederland
Primeur: voor het eerst twee Nederlanders in top 10 bij start F1-race

Primeur: voor het eerst twee Nederlanders in top 10 bij start F1-race

Formule 1

10 sep 2022, 19:19 - Update: 10 sep 2022, 23:27

Link gekopieerd

Voor het eerst starten twee Nederlandse coureurs in de top 10 bij een Formule 1-race. Max Verstappen en debutant Nyck de Vries staan zondag om 15.00 uur bij de start van de Grote Prijs van Italië beiden in het voorste deel van de startopstelling. In 2006 was Nederland voor het laatst met twee coureurs vertegenwoordigd in de koningsklasse van de autosport.

Zestien jaar geleden reden Robert Doornbos (Red Bull) en Christijan Albers (Spyker) een aantal grands prix tegelijk. Ze deden dat toen beiden in de achterhoede.

Gridstraf

Verstappen zette in de kwalificatie voor de GP van Italië de tweede tijd neer, maar hij moet vanwege een gridstraf vijf plaatsen naar achteren op de startopstelling. De Vries, die bij Williams de zieke Alex Albon vervangt, eindigde als dertiende. Omdat heel wat coureurs vanwege gridstraffen worden teruggezet, komt de debutant de top 10 binnen. Hij start waarschijnlijk vanaf de achtste plek. De Formule 1 moet de definitieve startopstelling nog bekendmaken.

De Vries wordt de zestiende Nederlander die in de Formule 1 racet. Max Verstappen is de recordhouder wat betreft aantal gereden grands prix. De 24-jarige Nederlander veroverde vorig jaar de wereldtitel en is nu hard op weg naar zijn tweede titel.

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.