Volg Hart van Nederland
Veel blaren en weinig ambulances op de Nijmeegse Vierdaagse

Veel blaren en weinig ambulances op de Nijmeegse Vierdaagse

Sport

19 juli 2018, 18:21

Link gekopieerd

Het Rode Kruis behandelt opvallend veel blaren tijdens de 102e editie van de Vierdaagse. Daarentegen is het aantal medische behandelingen en ambulanceritten duidelijk lager dan in voorgaande jaren, zegt de medische dienst van het wandelevenement. Het Rode Kruis heeft tijdens de eerste twee loopdagen ruim duizend blaren meer behandeld dan in 2017. Toen de verzorgingstent woensdagavond sloot waren er 5514 blaren geprikt. Donderdag zijn er opnieuw opvallend veel blaren, zegt de dienst. Lopers moeten onderweg uren wachten op een behandeling. Het Rode Kruis zet tijdens de Vierdaagse 750 vrijwilligers in. Lees ook: Zangduo DiJon: het beste medicijn tegen vermoeide voeten Volgens Vierdaagse-arts Ernst Paul van Etten is het al zo lang warm in Nederland dat de Vierdaagselopers goed gewend zijn aan de omstandigheden. Hij denkt dat er daardoor minder lopers met hitteklachten zijn.

Lees hier alles over de Nijmeegse Vierdaagse

Wil je Hart van Nederland blijven volgen tijdens de Vierdaagse deze week? Dat kan! Volg ons op InstagramFacebook en onze speciale Vierdaagse-website

ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.