Volg Hart van Nederland
Strengere normen voor kunstgrasveld met rubber korrel

Strengere normen voor kunstgrasveld met rubber korrel

Sport

12 juni 2017, 21:47

Link gekopieerd

De Europese Commissie gaat strengere normen invoeren voor het gebruik van rubberen korrels op sportvelden. Het gehalte kankerverwekkende stoffen moet teruggedrongen worden tot onder een veilige grens die ook voor speelgoed wordt gebruikt. Jacques van Gerven, voorzitter van SC Valkenswaard voelt zich door dit nieuws gesterkt in zijn strijd tegen de korrels. Ook deze Brabantse club heeft van de gemeente een kunstgrasveld gekregen, met de omstreden rubbergranulaat. Als voorzorgsmaatregel heeft het bestuur de jeugd absoluut verboden om op het kunstgras te spelen. “Bij twijfel doen we het gewoon niet!”, zegt Jacques stellig. Momenteel ligt hij in de clinch met de gemeente omdat hem door de wethouder een nieuwe filler was beloofd, maar het College stelt voor om het huidige veld, met de korrel, te behouden zoals ‘ie is.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.