Volg Hart van Nederland
Nederlandse teams blijven leidend in zonnerace

Nederlandse teams blijven leidend in zonnerace

Sport

10 okt 2017, 14:03

Link gekopieerd

De Nederlandse studententeams uit Delft, Eindhoven en Twente blijven leidend in de World Solar Challenge, een prestigieuze en zware wedstrijd met zonneauto's door de Australische woestijn. Na drie racedagen en halverwege de wedstrijd wist het Nuon Solar Team uit Delft de koppositie vast te houden. Concurrent 'RED Shift' uit Twente eindigde, net als dag twee, op de derde plaats. In de klasse voor gezinsauto's bezette de Stella Vie van de studenten van de TU Eindhoven opnieuw de eerste plaats. "Hoewel de weersomstandigheden tijdens de eerste helft prima waren en het Solar Team Eindhoven een serieuze voorsprong heeft, is de wedstrijd nog zeker niet gereden'', aldus de Eindhovenaren. Dat komt omdat er zware bewolking verwacht wordt de komende etappe, van Alice Springs tot aan Coober Pedy. "Het deels wegvallen van de zonne-energie, door het wolkendek, maakt de komende 24 uur dan ook extra spannend'', aldus het team uit Eindhoven. Ongeveer vijftig auto's uit circa 25 landen doen mee aan de World Solar Challenge. Ze rijden allemaal op zonnepanelen. De auto's moeten ongeveer 3000 kilometer rijden, van Darwin in het noorden van Australië door de eindeloze woestijn naar Adelaide in het zuiden. Daarvan hebben ze nu ongeveer de helft achter de rug. De snelste auto's komen donderdag of vrijdag over de finish.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.