Volg Hart van Nederland
VVD: pakketjes uit China zijn te goedkoop

VVD: pakketjes uit China zijn te goedkoop

Politiek

27 juni 2019, 17:30

Link gekopieerd

De VVD vindt dat Chinese internetwinkels te gemakkelijk onder de kostprijs producten naar Nederland verzenden. De regeringspartij vindt het bestellen van producten uit China te goedkoop, waardoor ondernemers in Nederland niet kunnen concurreren met de Chinese markt. China betitelt zichzelf namelijk als ontwikkelingsland. Daardoor kunnen spullen goedkoop worden verzonden naar Nederland. De tarieven zullen de komende jaren wel duurder worden, maar volgens de VVD is dat niet genoeg.

Exclusieve recht

VVD-Kamerlid Arne Weverling zet namens zijn vraagtekens bij de samenwerking tussen AliExpress en PostNL. Door de samenwerking kreeg PostNL het exclusieve recht om pakketjes van AliExpress te bezorgen in Nederland. ''De VVD maakt zich zorgen over de Nederlandse ondernemers die de dupe zijn van de toestroom van te goedkope spullen uit China.'' Weverling heeft inmiddels samen met VVD-collega Wybren van Haga Kamervragen over deze kwestie ingediend.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.