
Politiek
26 juni 2018, 11:02
Bij De Telegraaf weten ze wat bedreigingen zijn. De misdaadjournalisten John van den Heuvel en Mick van Wely kunnen er over meepraten. Beiden zijn met de dood bedreigd om hun werk. Van den Heuvel wordt elke dag beveiligd, net als zijn collega Paul Vugts van Het Parool die vorig jaar moest onderduiken. Uit een rapport van mei vorig jaar van voormalig ombudsman Alex Brenninkmeijer en criminoloog Marjolein Odekerken bleek dat 61 procent van de journalisten in Nederland wel eens te maken heeft gehad met bedreigingen en intimidaties.
John van den Heuvel heeft dagelijkse medewerkers van de Koninklijke en Diplomatieke Beveiliging (DKDB) om zich heen. Hij kan goed met ze opschieten, maar ,,het went natuurlijk nooit", zei hij in een interview. De doodsbedreigingen aan zijn adres zouden afkomstig uit kringen van motorclub No Surrender. ,,We gaan gewoon door met ons werk", reageerde Van den Heuvel. ''Ik denk dan: jongens wat heeft het voor zin? Ik ga er echt geen regel minder door schrijven'' - Mick van Wely Ook de bedreiging van Mick van Wely komt uit die hoek. Hij zei erover: ''Ik denk dan: jongens wat heeft het voor zin? Ik ga er echt geen regel minder door schrijven en die officiers van justitie gaan ook gewoon door met hun werk. Ik laat me er dus niet door beïnvloeden. Maar het is wel erg vervelend en hondsbrutaal." Hoofdredacteur van De Telegraaf Paul Jansen zei vorig jaar dat er korte metten moeten worden gemaakt met de bedreigingen aan het adres van zijn mensen. ''Onze journalisten moeten hun werk kunnen doen. Wie dat niet bevalt, kan in onze rechtsstaat een gang maken naar de rechter.”
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.