Volg Hart van Nederland

Rutte houdt 190 euro energiecompensatie niet zelf, maar doneert het aan dit goede doel

Politiek

3 dec 2022, 17:37 - Update: 3 dec 2022, 18:14

Link gekopieerd

Premier Mark Rutte houdt zijn 190 euro aan energiecompensatie niet voor zichzelf, maar hij doneert het aan een goed doel. En wel aan de Egelopvang Den Haag. Dat zei hij vrijdagavond in het NPO-programma Gesprek minister-president.

Afgelopen week hebben veel mensen via hun energiemaatschappij 190 euro ontvangen. Huishoudens krijgen dat als compensatie voor de hoge energiekosten. Ook premier Mark Rutte ontving de 190 euro.

Geld voor de egelopvang

Maar omdat Rutte naar eigen zeggen "een mooi salaris verdient", doneert hij het bedrag. "Ik geef het aan een goed doel. Ik denk aan Egelopvang Den Haag. Ik ben erg voor de egelopvang", zegt hij tegen presentator Xander van der Wulp. De premier zegt dat hij door een college op de Egelopvang Den Haag is gewezen en zo op het idee kwam om de stichting te steunen.

Rutte wijst er verder op dat het niet in het kabinet besproken wordt om het geld weg te geven. "Laat iedereen dat lekker op z'n eigen manier doen. Als mensen het zelf houden, ook goed. Ik heb geen kinderen en lage kosten dus ik heb dat geld niet nodig."

Bovenstaande video was eerder te zien bij Hart van Nederland

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.