Volg Hart van Nederland

Rotterdam gaat shishalounges harder aanpakken na incidenten

Politiek

25 jan 2019, 07:23

Link gekopieerd

Rotterdam gaat shishalounges in de stad strenger controleren en harder aanpakken. De striktere handhaving volgt op een aantal ernstige incidenten. Wethouder Bert Wijbenga zegt tegenover RTV Rijnmond dat veel Rotterdammers overlast ervaren van de shishalounges in de wijken. "Er zijn aanwijzingen dat er te veel shishalounges in verband staan met criminaliteit en dat ze een ontmoetingsplaats voor criminelen zijn. Daar moeten we niet naïef in zijn", aldus Wijbenga. "Het wordt hoog tijd om paal en perk te stellen." Lees ook: Brand shishalounge Wijnhaven had technische oorzaak De wethouder laat weten dat er strenger gecontroleerd wordt op naleving van de regels omtrent rookruimtes, brandveiligheid en het betalen van accijnzen op tabak. Als regels niet worden nageleefd kunnen ze gesloten worden. Volgens Wijbenga hebben ondernemers die alles op orde hebben niets te vrezen. Rotterdam telt volgens RTV Rijnmond 42 shishalounges. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.