Volg Hart van Nederland
Personeelstekort bij beveiligers houdt aan

Personeelstekort bij beveiligers houdt aan

Politiek

7 juni 2018, 08:14

Link gekopieerd

Het personeelstekort bij de Dienst Koninklijke en Diplomatieke Beveiliging houdt aan. Ondanks pogingen het gat te vullen staan er nog steeds 79 vacatures open bij de dienst, die onder meer verantwoordelijk is voor de beveiliging van Geert Wilders. Sinds vorig jaar wordt geprobeerd meer mensen te werven, maar dat heeft nog niet genoeg resultaat opgeleverd, schrijft minister Ferd Grapperhaus  van Justitie en Veiligheid aan de Tweede Kamer. Medewerkers van de politie en de Koninklijke Marechaussee springen momenteel waar mogelijk bij, maar de minister erkent dat dit een oplossing voor de "korte termijn’’ is.

Relevante werkervaring

Voor de toekomst wordt onder meer gekeken of zij-instromers "met relevante werkervaring’’ via een verkorte opleiding kunnen worden geworven. Grapperhaus sluit ook betere arbeidsvoorwaarden niet uit, om werken bij de DKDB aantrekkelijker te maken. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.