Volg Hart van Nederland
Nederland zet zeventien Russen uit vanwege spionage

Nederland zet zeventien Russen uit vanwege spionage

Politiek

29 mrt 2022, 16:29 - Update: 29 mrt 2022, 18:01

Link gekopieerd

Nederland zet zeventien Russische diplomaten het land uit, omdat ze stiekem zouden spioneren. Minister Hoekstra noemt ze "een gevaar voor voor de veiligheid van Nederland".

Het uitzetten van spionnen komt na informatie van de AIVD en MIVD. De inlichtingenofficieren waren onder diplomatiek dekmantel verbonden zijn aan de Russische vertegenwoordigingen in ons land.

Hoekstra heeft van tevoren met gelijkgezinde landen overleg gehad. De spionnen hebben twee weken de tijd om ons land te verlaten.

Ook andere Europese landen zetten een aantal Russische diplomaten het land uit. België wijst 21 Russen uit die het verdenkt van spionage, zegt minister Sophie Wilmès van Buitenlandse Zaken en Tsjechië één. Ierland wijst vier Russen de deur die zich niet aan "internationale diplomatieke gedragsregels hebben gehouden". Hart van Nederland/ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.