Volg Hart van Nederland
Minister, politiechef en bonden tekenen cao

Minister, politiechef en bonden tekenen cao

Politiek

1 nov 2018, 10:25

Link gekopieerd

Minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid, korpschef Erik Akerboom en de politiebonden hebben donderdag het cao-akkoord voor de politie ondertekend. Lees ook: Groen licht vakbondsleden voor cao politie Het onderhandelingsresultaat werd pas bereikt na maandenlang onderhandelen en actievoeren door politiemedewerkers. Vlak voordat de minister via de rechter een grote actie wilde laten verbieden, kwam er alsnog een voorlopig cao-akkoord. Sindsdien waren de acties opgeschort. Woensdag werd duidelijk dat de achterban van de bonden in meerderheid achter het akkoord staat. Lees ook: Minder verkeersboetes door cao-acties politie De nieuwe cao houdt onder meer in dat de politie er de komende drie jaar ruim 8 procent salaris bij krijgt en daarnaast nog twee keer een uitkering van 400 euro bruto. Ook wordt de werkdruk aangepakt door meer mensen aan te nemen, mogen agenten vier keer negen uur per week blijven werken en krijgen ze meer zeggenschap over hun rooster. ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.