Volg Hart van Nederland

Boze boeren protesteren tegen verdwijnen van koeien uit Noord-Holland

Politiek

3 dec 2018, 17:57

Link gekopieerd

Boze boeren in Haarlem maandag: daar protesteerden ze tegen de plannen van de provincie om bodemdaling tegen te gaan. De weilanden waar nu hun koeien nog lopen, moeten drassig worden gemaakt. En dat betekent volgens de boeren het einde van zo'n 350 veebedrijven. Boeren uit heel Noord-Holland vertrokken op hun trekkers richting het provinciehuis, om daar inspraak te kunnen hebben bij de commissievergadering. "Mijn koeien zijn mijn passie, dit is vreselijk. Dit plan komt erop neer dat mijn bedrijf niet meer kan ontplooien", vertelt een teleurgestelde boer. "Mijn koeien kunnen niet buiten in een nat weiland zonder eten lopen, dan worden ze ziek."

Lage waterstand

In veenweidegebieden wordt de waterstand momenteel laag gehouden voor de landbouw. Veehouders hebben dit nodig voor voldoende gras, om het land te kunnen bewerken en voor hun vee. Maar door de lage waterstand zakt het veen en daalt de bodem. De provincie Noord-Holland bekijkt nu de mogelijkheden om de bodemdaling tegen te gaan, waaronder het bewateren van de grond.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.