Volg Hart van Nederland

Amsterdamse viswinkel is 'te toeristisch' en moet dicht

Politiek

25 mei 2018, 22:29

Link gekopieerd

Viswinkel 'The Seafood Shop' aan de Amsterdamse Leidsestraat moet per 5 juni dicht. Volgens de gemeente is het aanbod te toeristisch en daar begrijpen de eigenaren helemaal niets van. De gemeente vindt dat de winkel - die drie vestigingen heeft in Amsterdam - met zijn barretje net een restaurant lijkt en daarvan zijn er te veel. Ook worden producten in het Engels aangeprezen en staat er in het raam een bordje van Tripadvisor.

Horecabedrijf

Volgens Boudewijn Oranje, voorzitter van de bestuurscommissie stadsdeel centrum, heeft de winkel in de Leidsestraat veel meer het karakter van een horecabedrijf, dan van een winkel. "Er wordt vis gebakken en in de winkel aan tafeltjes opgegeten", legt hij uit. 'The Seafood Shop' is op Facebook een actie begonnen om sluiting te voorkomen. Ze roepen klanten op om te reageren onder vermelding van hun postcode, om zo aan te tonen dat het grootste deel van hun klandizie bestaat uit Amsterdammers. Op die oproep hebben inmiddels al duizenden mensen gereageerd.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.