Volg Hart van Nederland
Grapperhaus: Ook vervoeren van vuurwerk wordt verboden

Grapperhaus: Ook vervoeren van vuurwerk wordt verboden

Politiek

23 nov 2020, 22:19

Link gekopieerd

Ook het vervoeren van vuurwerk wordt verboden. Dat betekent dat als iemand met vuurwerk al lopend of in de auto over straat gaat, die persoon in overtreding is. Dat heeft minister Ferd Grapperhaus na afloop van het Veiligheidsberaad gezegd. Handhavers gaan hierop controleren. Het is onderdeel in een pakket van maatregelen om de handhaving tijdens de jaarwisseling behapbaar te houden in het kader van de coronacrisis. Lees ook: Arnhemmers leven in angst door vuurwerkterreur: 'Ze gooien het gewoon naar mijn voeten'

Geen verbod op bezit

De burgemeesters van de 25 veiligheidsregio's wilden graag dat het bezit van vuurwerk ook zou worden verboden, maar dat is volgens de minister "net een brug te ver. Dat ligt juridisch te ingewikkeld." Het vervoeren van vuurwerk vanuit België en Duitsland mag ook niet. "Hiertegen kun je optreden." ANP

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.