
nieuws
15 juli 2020, 09:22
Ook de beroepsorganisatie voor apothekers gaat onderzoek doen naar de aanwezigheid van een kankerverwekkende stof in paracetamol. Dat verklaart Aris Prins, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie tegen NRC. Lees ook: Kankerverwekkende stof in paracetamol in Nederlandse supermarkten en drogisterijen Hiermee reageert Prins op het nieuws dat de grootste producent van paracetamol ter wereld, Anqiu Lu’an Pharmaceutical uit China, een grondstof voor paracetamol verkoopt die is vervuild met een kankerverwekkende stof genaamd PCA.
"Als apothekers zijn we wetenschappelijk opgeleid en als wetenschapper moet je altijd nieuwsgierig blijven", zegt Prins tegen de krant. "Vanuit die nieuwsgierigheid zeg ik: wij gaan de paracetamol in ons eigen laboratorium onderzoeken. Ik kan zó aan tien doosjes komen die bij de supermarkt, drogist en apotheek verkocht worden." ANP
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.