
nieuws
21 aug 2019, 13:16
De Limburgse nikabdraagster Angela Kempeners wordt bedreigd. Dat vertelt haar advocaat tegen Hart van Nederland. "Over de aard van de bedreigingen kan ik niks zeggen, maar we gaan wel aangifte doen", aldus Kempeners' advocaat.. De 36-jarige moslima uit Geleen kwam dinsdag in het nieuws omdat zij maandagavond door een buschauffeur van Arriva werd geweigerd vanwege haar nikab. Lees ook: Buschauffeur weigert nikabdraagster, vrouw uit bus gezet
Kempeners wilde in het Zuid-Limburgse Stein met de bus, maar mocht van de chauffeur niet mee. Ze weigerde in eerste instantie de bus te verlaten. Later stapte ze wel uit nadat de politie naar de bus was gekomen. Lees ook: Boerkaverbod gaat in, maar niemand wil handhaven. Gaat het werken? In een reactie gaf vervoerder Arriva aan dat het handelen van de chauffeur 'niet conform de richtlijnen zoals die door de ov-bedrijven zijn gecommuniceerd met alle medewerkers' is. Sinds 1 augustus geldt in ons land een verbod op gezichtsbedekkende kleding in onder meer het openbaar vervoer, ziekenhuizen en scholen. Ook de nikab en boerka vallen onder dit verbod.
Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.