Volg Hart van Nederland
ZIEN: Olifantenkalfje Rashmi zet eerste stapjes in buitenverblijf Dierenrijk

ZIEN: Olifantenkalfje Rashmi zet eerste stapjes in buitenverblijf Dierenrijk

Dieren

4 mrt 2021, 11:10 - Update: 4 mrt 2021, 11:49

Link gekopieerd

Het Aziatische olifantje Rashmi, dat begin februari werd geboren in Dierenrijk, heeft zijn eerste stappen gezet in het buitenverblijf van het Mierlose dierenpark. Op beelden die het dierenpark donderdag heeft gedeeld is te zien hoe het nieuwsgierige olifantenkalfje over de vlakte van het buitenverblijf rent.

Rashmi werd op 5 februari geboren en verbleef tot nu toe alleen in het binnenverblijf, waar hij kon wennen aan de andere olifanten in de groep. Omdat het zo goed gaat met het kalfje, besloot het dierenpark dat Rashmi nu ook het buitenverblijf mag gaan ontdekken. Onder toeziend oog van moeder Htoo Yin Aye verkende Rashmi de vlakte, waar hij na een paar minuutjes door het zand holde.

Artikel gaat verder onder de video:

Vaker naar buiten

De verwachting is dat het olifantenkalfje de komende tijd vaker naar buiten zal gaan. "We proberen iedere dag de deur eventjes te openen, maar kijken daarbij wel naar de weersomstandigheden. Het is belangrijk dat het niet te koud en te regenachtig is voor een olifantenkalfje. Verder moet de kleine man natuurlijk ook genoeg rusten, hij slaapt iedere dag wel een paar uur overdag", aldus hoofd dierenverzorging Stephan Rijnen.

Beeld: Dierenrijk

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.