Volg Hart van Nederland

ZIEN: Duizenden zeesterren aangespoeld op strand van Bloemendaal

Dieren

6 feb 2023, 19:48

Link gekopieerd

Het strand van Bloemendaal is bezaaid met zeesterren die de afgelopen dagen zijn aangespoeld. De zeedieren zijn door harde wind met de golven mee het strand op gebracht.

Dat zegt zeebioloog Johan Craeymeersch. "Het ziet er heel indrukwekkend uit, maar het gebeurt wel vaker dat er massaal dieren uit de zee aanspoelen", vertelt hij aan Hart van Nederland. "Je hebt dat ook wel met mosdiertjes of schelpdieren."

"Wat we wel zien is dat er veel verschillende soorten tussen zitten. Soorten die lange tijd weg zijn geweest, zijn weer terug en er zijn ook soorten die het beter doen. Dat is goed, maar we weten niet waarom dat zo is."

Geen zorgen

We hoeven ons dus geen zorgen te maken om de zeester. "Als ze een tijd uit het water zijn overlijden ze, maar zelfs als ze massaal sterven, komen ze wel weer terug." Het levert wel een indrukwekkend beeld op:

ZIEN: Duizenden zeesterren aangespoeld op strand van Bloemendaal
0:28

ZIEN: Duizenden zeesterren aangespoeld op strand van Bloemendaal

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.