Volg Hart van Nederland
Zeeuwse transhenderkip is niet meer: overleden na eten van rattengif

Zeeuwse transhenderkip is niet meer: overleden na eten van rattengif

Dieren

24 nov 2021, 22:36

Link gekopieerd

De transgenderkip uit het Zeeuwse Oosterland is helaas niet meer. De lokale (en ook wel een beetje landelijke) beroemdheid is door een stom ongelukje om het leven gekomen. Het diertje, dat een liefdevolle verzorging kreeg van Gré en Rien Bolle, at namelijk per ongeluk rattengif.

"We hadden er nog veel lol aan kunnen beleven", zegt eigenaar Rien Bolle bij Omroep Zeeland. Hij was net bezig met openhaardhout in zijn tuin, als vanouds liep de transhenderkip in zijn kielzog. Onder één van de blokken hout kwam een zakje rattengif tevoorschijn. Toen het dier daarin begon te pikken, was Rien er als de kippen bij de haan weg te trekken. Maar het mocht niet baten: tien minuten later was het einde oefening.

'Verhanen'

Ondanks dat de nu overleden transhender even landelijke bekendheid genoot, is het fenomeen an sich niet uniek. Het opmerkelijke natuurverschijnsel wordt ook wel 'verhanen' genoemd. Door een aandoening aan de eierstokken kan een hen mannelijke hormonen gaan aanmaken. Hierdoor verandert zowel het uiterlijk als het gedrag van de kip. Tot op de dag van vandaag kregen de eigenaren nog reacties op de geslachtverandering van het dier. Mensen bleven vragen hoe het met de haan ging. "Maar ja die is dus niet meer," besluit Rien.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.