Volg Hart van Nederland
Vogelgriepvariant niet gevaarlijk voor mens

Vogelgriepvariant niet gevaarlijk voor mens

Dieren

9 dec 2017, 15:59

Link gekopieerd

Het vogelgriepvirus dat vrijdag is ontdekt op een eendenfokbedrijf in Biddinghuizen is de (hoogpathogene) H5N6-variant. Dat heeft de Wageningen Universiteit, dat het virus onderzocht, bekendgemaakt. De variant is zeer besmettelijk maar ongevaarlijk voor mensen. Het virus is niet verwant aan de zoönotische H5N6-stam, wijst het onderzoek uit. Dit virus circuleert in Azië en daarvan kunnen ook mensen ziek worden. Om verdere verspreiding van het virus tegen te gaan, zijn vrijdag 16.000 eenden gedood. In een zone van 10 kilometer rond het eendenbedrijf geldt een vervoersverbod. In die zone liggen 23 pluimveebedrijven. Landelijk is er een ophokplicht voor pluimvee ingesteld.

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.