Volg Hart van Nederland

Tranen van blijdschap en verdriet in Beekse Bergen: stokstaartje geboren én overleden

Dieren

2 juni 2022, 14:52 - Update: 2 juni 2022, 19:36

Link gekopieerd

Dolblij waren ze in Safaripark Beekse Bergen met de geboorte van twee stokstaartjes. Maar de blijde boodschap die donderdag door het dierenpark werd uitgestuurd, kreeg later op de dag onverhoopt een droevig staartje.

Een van de twee pasgeboren stokstaartjes blijkt namelijk te zijn overleden. Hoe verdrietig ook, een overlijden in de eerste paar weken na de geboorte is volgens dierenverzorger Christian Meurrens niet bijzonder.

"Geboortes zijn altijd spannend. In de eerste weken kan er nog veel misgaan. Bij dit duo zag het er goed uit, maar helaas heeft één van de stokstaartjes het toch niet gered." Het andere jong maakt het goed.

Blind geboren

Stokstaartjes worden blind geboren en verblijven daarna twee weken in het hol. Rond de derde week komen ze hun hol uit gekropen, waarna ze door hun moeder en andere stokstaartjes goed in de gaten worden gehouden. Na ongeveer zes weken eten de diertjes vast voedsel en na zestien weken zijn helemaal zelfstandig. Stokstaartjes worden over het algemeen tussen de tien en vijftien jaar oud.

Beeld: Safaripark Beekse Bergen

Ontvang onze nieuwsbrief

Wil je persoonlijke en indrukwekkende verhalen, met het laatste (positieve of regionale) nieuws, tips en achtergrond, in je mailbox ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief.

Meld je aan voor onze wekelijkse nieuwsbrief met daarin het laatste nieuws en aanbiedingen die wijzelf of in samenwerking met onze partners organiseren. Je kunt je op ieder moment afmelden. Zie voor meer informatie de privacyverklaring.

© 2025 Talpa Network. Alle rechten voorbehouden. Geen tekst- en datamining.